3 YILDIR ÇIKIŞ VAR, İNİŞ YOK

30 Kasım 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

3 YILDIR ÇIKIŞ VAR, İNİŞ YOK

Sokağa çıkan engellilerin kaldırımlar, üstgeçitler ve toplanmış transfer araçlarında içinde bulunduğu sorunları ara ara sayfalarımıza taşıyoruz. Halkoyu ve yetkililere duyurduğumuz özürlü meselelerine ilişkili olarak atılan adımları da yakından izliyoruz. Ne var ki hâlâ şehrin pekçok noktasında engellilere uyumlu düzenlemeler tamamlanmış değil. Üstelik bazen öyle uygulamalar yapılıyor ki akıllara zarar! Bu mantık almaz özürlü düzenlemelerine iki hayret verici örneği, 12 Şubat 2013 tarihinde bu sütunlarda gündeme getirmiştik. Büyükçekmece Kemerburgaz’da engelliler amaçlı inşa edilmiş tuhaf tasarımlı
izmir escort
üstgeçitte bir yön rampa, öbür yön ise merdiven olarak yapılmıştı. Bu Şekilde bir gariplik ne türlü olabilir derken aynı bir üstgeçit de Beyoğlu Piyalepaşa’da karşımıza çıkmıştı. Engelliler, bir tarafı rampa, öbür tarafı ise merdiven meydana gelen üsbtgeçitte ne yapacağını şaşırıp kalıyordu.
Aradan geçtiğimiz 3 senede Piyalepaşa’daki üstgeçidin engellileri engellemeye aynı ritimde devam ettiğini üzelerek öğrendik. İHA’nın geçtiği habere göre; bir ayağında özürlü rampası öbür ayağında ise yalnızca merdiven yer alan üstgeçit öylece duruyor. Tekerlekli sandalyeyle rampadan üstgeçide çıkabilen özürlü vatandaşlar, aşağıya bireylerin sayesinde inebiliyor.

Yorum Yapın