Adana’da müsabaka heyecanı

14 Kasım 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Adana’da müsabaka heyecanı

ALTIN Koza’da bu sene yarışmacı 14 filmden 8 tanesi Ülkemiz prömiyerini Adana’da inşa ediyor. Bu da Milli Yarışmayı evvelki senelere yönelik ek olarak heyecanlı ve çekici duruma getiriyor. Ama gösterilen filmleri seyrettikçe beklentileri bir sürü yükseltmemek gerektiğini düşünmeye başlıyorsunuz.
İkinci zaman gösterilen ve benim artık seyretme imkanı bulamadığım, Filiz Alpgezmen’in yönettiği “Yabancı”, bizzat arasında açık saçık konuşan türbanlı kızları; içkili içki satanları döven, içenleri öldüren inançlı fanatikleri ve “Gülen Apartmanı”yla şenliğin en bir sürü konuşulan ve tartışılan filmlerinden biri oldu.
afyon escort

Üçüncü güne ise yeniden bayan yönetmenler damgasını vurdu. Çarşamba bugünü üst üstüne gösterilen şenliğin iki iddialı filmi, Pelin Esmerin “Gözetleme Kulesi” ve HT Magazin’de kapsamlı şekilde yazdığım Yeşim Ustaoğlu’nun “Araf’ı sahip oldukları partner noktalarla seyircileri şaşırttı. Her iki filmde de sokak üzerindeki mola tesislerinde personel ve kabul görmeyen hamileliklerini saklıca hayatını sürdürmek zorunda olan çocuk kızlar vardı. Yarışmadaki bir öbür film meydana gelen “Ateşin Düştüğü Yer”in de yeniden kabul görmeyen bir hamileliği anlattığını hesaba katarsak 50 senedir benzer konudan vazgeçemediğimiz meydana çıkıyor.

Yorum Yapın