ARRIVAL’ YENİ BİR DİL BULMALI

10 Temmuz 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

ARRIVAL’ YENİ BİR DİL BULMALI

‘La La Land’cilerin de eli armut toplamıyor tabii! Onlar da ‘Moonlight’ ve ‘Manchester by the Sea’cilerin üstünde tap dans yapıyorlar. Lüzumsuz dramatikliklerini gözlerine gözlerine sokuyorlar. Üstelik ‘La La Land’cilikten gözü dönmüş bir dost geçenlerde o civarı ileri gitti ki, “Bırakın şu TV filmi tadındaki ‘Manchester by the Sea’yi yaaa!” deme cürretini dahi gösterdi. O an ortamdaki “Ovvvvvv”, “Ihhhhhh” nidalarını duysanız filmdekinden daha bir sürü gözyaşı dökebilirdiniz, inanın bana!
Şampiyonluk amaçlı çekişen bu 3 filmin yakınında öbür filmler kümede kalma maçı verici Anadolu takımları benzeri kalıyor doğrusu. Arada 1-2 sürpriz ‘Oscar’ atabilirlerse öpüp başlarına koysunlar.
‘Hacksaw Ridge’ benzeri içgüveysinden hallice bir filmle Oscar’a aday olup Hollywood’la ‘barışan’ Mel Gibson, merasim gecesi “Buna da şükür”deyip tespih çekse yeridir.

Danzel Washington ‘Fences’ın tiyatro oyunuyla Tony falan almıştı. Oscar amaçlı kusura bakmayacak çoğalış. ‘Hidden Figures’, ‘Lion’ olmasa da olurmuş… ‘Hell or High Water’ın ne sebeple aday meydana geldiğini benim düşünceme göre yönetmeni de çözememiştir… ‘Arrival’ın ise hediye yolunda Yüksekokul azalarına kendini yorumlamak amaçlı filmdeki benzeri yepyeni bir lisan keşfetmesi gerek maalesef.
Neyse bu civarı saçmaladıktan daha sonra “Gazetecilerin bir birlik tercih Yüksekokul’nin bir sürü da umurundaydı!”deyip kaçak dövüşmeyeyim, bizzat adaylarımı yazayım da rengim belli olsun…

Yorum Yapın