Avrupalılara çeşitli bir tablo sunabilirdik

23 Şubat 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Avrupalılara çeşitli bir tablo sunabilirdik

Komik işler oluyor… Yıllardır Avrupa Birliği’nin kapısında tam azalık amaçlı bekliyoruz… Bunun Için karşın Ülkemiz’de 15 Temmuz darbe teşebbüsünde oyun alanlar hiç bekletilmeden Avrupa Birliği ülkelerinden iltica hakkı alıyorlar. Sözgelimi yalnızca Almanya’ya darbe girişiminden itibaren 136 Türk sığınmak amaçlı başvurmuş.
Özellikle Almanya’nın Ülkemiz’den kaçanlara karşın ne çeşit bir sevgi ve alaka gösterdiğini biliyoruz. Yunanistan Yüksek Mahkemesi de, Ülkemiz’den Yunanistan’a kaçan darbecilerin geri iade edilmemesi yolunda hüküm aldı. bu sırada Avrupa Birliği uzuvlarının da, mensuplarının de PKK’lıları ne türlü bağırlarına bastıklarına bir çok kez tanık olmaktayız.Bu noktada bir eğitimcinin öğrenim gören velilerine yaptığı tavsiyeyi yeniden hatırladım. Şöyleydi bu tavsiyenin içeriği:

Çocuğumuzun okuldan haneye getirdiği karnedeki fit notlara bakarız öncesinde… Hangi derslerden fit not almışsa, o notları yükseltmesi amaçlı özel dersler aldırırız. Halbuki asıl bakmamız gerekli olan notlar yüksek olanlardır. Çocuğumuzun oldukça başarılı meydana geldiği dersler ilerideki hayatında oldukça başarılı olabileceği sahaları da göstermektedir. Fit not aldığı derslerine yüklenmek mahaline, sıkı not aldığı derslerin üstünde durabilsek, belki yarının mühim bir tarihçisinin, matematikçisinin, fizikçisinin veya bir farklı alandaki oldukça başarılı insanının yetişmesine katkıda bulunmuş oluruz.

Yorum Yapın