BERGÜZAR KOREL’İN İSYANI

07 Temmuz 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

BERGÜZAR KOREL’İN İSYANI

“NE fahişeliğim kaldı, ne teröristliğim, ne şeytanlığım. Hayvan sevdim aşağıladınız, yalnızca genç meydana geldiği amaçlı yapılanlara sesimi çıkardım ‘Kendi ülkenin çocukları amaçlı ne yapıyorsun?’ diye hesap sordunuz. Vaktiyle ‘Çocuğun ölsün’ diye iletiler attınız, çocuğum sokağa çıktığında mahalledeki çocuklar gelip ‘Senin ölmeni istiyorlarmış, gerçek mu?’ diye sorduğunda, öbür çocuklar yavrumu ne türlü sakinleştireceklerini bilemediler”diye uzayan bir içerik paylaştı Berzügar Korel.
Ben yazıyı okurken utandım, kahroldum. İçim acıdı. “Biz hangi bul bu duruma geldik?” diye düşündüm. Çocukluğumu düşündüm. Ne güzelmiş, ne keyifliymiş. Inanç, lisan, ırk ayrımı gerçekleşmeyen bir çocukluk… Tabiki ki politika vardı, tabiki ki hanede “O parti senin, bu parti benim” tartışmaları vardı ama hiçbir zaman kimse birbirine saygısızlık yapmazdı. Kimse kapı komşusu bilmem kime oy veriyor, bilmem kime destek etmiş, bilmem kim ile ilgili üzülmüş diye argo, beddua etmezdi.

Şimdi halimize bak! Ek Olarak sıkı yerlere gidecekken geldiğimiz noktalara bak! Bu ne önce olacak ne de son. Kıskançlık, çekememezlik meydana geldiği müddetçe, “Dur ben şuna şunu yazayım”dendiği müddetçe bitmeyecek. Ve bu vatandaşlar yaptıklarının birçok matah bir şey meydana geldiğini düşünüp “Ben yazdım”diye sağda solda anlatırken utanmadıkları amaçlı bitmeyecek.
Eminim o fotoğraf altlarına berbat birşeyler yazan pekçok birey de Bergüzar Korel’i görünce “Ay ben sizi esasında çok seviyorum biliyor musunuz?”diyordur. Ek Olarak diğer söze sebep yok. Düzelmeyecek.

Yorum Yapın