Beşiktaş’ın kadro derinliği farklılık atar

09 Mart 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Beşiktaş’ın kadro derinliği farklılık atar

Kritik derbide Beşiktaş 2. yarıdaki kudretli performansıyla 3 puanı 3 golle kazandı. Şenol Güneş’in en mühim doğrusu, futbolda ortada sahanın ne civarı mühim meydana geldiğini düşünerek Talisca mahaline Oğuzhan’ı tercih etmesiydi. Oğuzhan, Tolgay, Atiba birbirlerini sıkı tanıyan ve oyunun iki istikametini oynayabilen ortada sahalar.
Beşiktaş, derbide önce yarıda denetimi elinde tutmasına nazaran üretken olamadı. Galatasaray’ın özellikle defansif yönü de meydana gelen Feghouli’nin Denayer’e sayesinde Quaresma ve Gökhan Gönül’ü tesirsiz duruma getirmesi, Beşiktaş’ın en akıcı hücum etkinliği meydana gelen sağ kulvarı tıkadı.

Aynı birşeyler Babel’in kulvarı amaçlı de geçerliydi. Esasında 2. yarısı başındaki golden ardından G.Saray rizikoları sahaya civarı Quaresma, Cenk ve Babel’den beklenen performans gelmedi.Maçın çapında Beşiktaş’ın ortada alanı ve savunma bloğu bir sürü başarılıydı. Şenol Güneş’in hem bir ligin 2. yarısını hem bir de bir sürü mühim Şampiyonlar Ligi’ni düşünerek, Negredo’yu daha çok kullanıp kazanması gerekli. Sözgelişi Tosic’in 2. golünden anında ardından Negredo’yu almalıydı.

Yorum Yapın