Beşiktaş’ın karayolu açıldı

10 Mart 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Beşiktaş’ın karayolu açıldı

Ligin 2. yarısında kocaman düşüşe giren ve son 3 mücadeleninde 16 gol yiyen Bursaspor bir sürü mühim isimlerinin de eksikliğine nazaran yüksek motivasyonla birlik şeklinde tüm saklı enerjisini alana yansıtınca güçlük derecesi yüksek bir yatıştırmaya izleyüksek. Beşiktaş, önce 20 dk müthiş pres karşısında hiç örgütlü olamadı, karşın kaleye gidemedi. Fakat ilerleyen kısımda oyuna ağırlıklarını koydular.
Çünkü iki birlik aralarında bir sürü kocaman kalite farkı vardı. Hatta Beşiktaş’ın nokta kaybına tahammülü olmadığından, işi hafifi alma lüksü yoktu. Devrenin son 20 dakikası Bursaspor 18’i önünde geçti. İki mühim

pozisyona Aboubakar girdi. Yüklü baskıda üretkenliği engelleyen faktörler; sol kulvarın işlerlik kazanmayışı, bir sürü iştahlı meydana gelen Quaresma’nın kulvarının yardımlaşmalı bir sürü sıkı kapatılmasıydı.
İkinci devrede Beşiktaş tempoyu ve baskıyı artırarak başladı. Bursaspor’da sol tarafı defansif olarak sıkı kullanan Buyruğa Taşdemir’in çıkması, onlar ardına handikaptı. Bunun Için bir de Aziz Behich’in sakatlanıp çıkması eklendi.Artık Beşiktaş amaçlı gol arama yerine ek olarak elverişli bir ortam vardı. Bunun Için nazaran Bursaspor kocaman hırsla direniyordu.Bu arada maçın kırılma hatıranı yaşadık.

Yorum Yapın