Bu Almanlar ne civarı saf ve temiz insanlarmış

20 Şubat 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Bu Almanlar ne civarı saf ve temiz insanlarmış

Bazı Alman politikacıların Ülkemiz’yi hedefleyen söylemleri, insanı şaşırtıyor… Spiegel’in haberine yönelik Toplumsal Demokrat Partili Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in Avrupa Birliği üst seviye yetkililerine yazdığı mektupta “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasetlerinin Avrupa kıymetler sistemiyle açık bir tezat içerisinde meydana geldiği ve tam olarak bir cevap gerektirdiği” ifadesi koltuk almış.Gabriel şunları da eklemiş mektubuna:
“-İlişkileri iyileştirmek için gösterilen çabalar Ankara’nın gittikçe ek olarak saldırgan ve yapıcı olmayan

siyasetleriyle boşa çıkartılıyor. Ülkemiz için azalık öncesi mali desteklerin kısılarak hükümetin değil Türk sivil toplumunun faydanına kullanılmak üzere demokrasi ve hukukun üstünlüğü alanlarıyla sınırlandırılmalıdır.”
Hani ıssız çölde berbat takdirde yürüyen Basit, karşıdan bir bireyin geldiğini görmüş. Erkek Basit’in yanına gelince “Merhaba” demiş. Basit de “Bana mı dedin” diye cevap vermiş ya… Bir Alman siyasetçisi, öbür ülkelerin “Avrupa değerleri” ile tezat şeklinde meydana geldiğini söylediğinde ifade edilecek tek birşey bu adama “Bana mı dedin” demektir.

Yorum Yapın