Cemaate yönelik EXPO İzmir’in

03 Şubat 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Cemaate yönelik EXPO İzmir’in

Malum İzmir 2. defa EXPO’ya aday.. 2015’i Milano’ya kaptırdık, hemen 2020 EXPO’sunu istiyoruz.Bunun içerisinde devlet ve mahalli yönetim kocaman mücadele veriyor.Bu konuda çabalayan yalnızca onlar değil. Gülen Cemaati de EXPO’nun İzmir’e kazandırılması için çalışmalar inşa ediyor. (Fethullah Gülen’in seneler öncesinde camilerinde vaazlar verdiği, annesinin kabirinin yer aldığı İzmir’le meydana gelen özel bağı bunda etkin.)
Cemaatin öncülüğünde 170 ülkede kurulan 2 bin okul var. İlkokuldan üniversiteye öğrenim veriyor. Bu okullarda 600 bin öğrenci okuyor.Öğrencilerin bazılarının velileri, o ülkelerin ileri gelenleri, bürokratları ya da devlet

yöneticileri.Özellikle Afrika ülkelerinde ek olarak etkin meydana gelen Cemaat, 27 Kasım’da Paris’te ifade edilecek EXPO oylaması öncesi umutlu.Tayland’ın çekilmesiyle rakip sayımız üçe düştü. Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Ekaterinburg (Rusya) ve Sao Paulo (Brezilya) bir sürü Yorucu rakipler.
Dubai bir marka ve ücret var.Ekaterinburg için devreye giren Putin de paru musluğunu açtı.
Sao Paulo’nun artısı ise, 160 senelik EXPO tarihinde Güney Abd kıtasının hiç ev sahipliği yapmaması.Ama Gülen Cemaati, “174 oyun 60’ı garanti” diyor.”Devletin, mahalli idarenin, iş dünyasının çalışmalarını da eklersek 80-90’ı bulur. Bu da İzmir’in EXPO’yu alması manasına gelir” yorumu yapıyorlar.

Yorum Yapın