Devlet tarafından dolandırıcılık

08 Şubat 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Devlet tarafından dolandırıcılık

Şimdi yepyeni bir sahtekarlık türü çıktı meydana. Şu Şekilde ki..Sizin adresinizi, kimlik bilginizi edinen bir birey, borcunuz olmasa dahi sizi borçlu benzeri gösterip -bu rakam 250 TL, bin TL, 5 bin TL olabilir- icradan tediye buyruğu gönderiyor.Tanımadığınız kişiden iştirak eden tediye emrini “Benim bu gibi bir borcum yok” diye dikkate almazsanız yandınız.
Eğer mahkemeden kapınıza bir davet ya da icra müdürlüğünden tediye buyruğu gelirse şipşak en ince ayrıntılarına civarı okuyup etrafınızda danışın.Gelen kağıtta ‘Ödemeniz var, borcunuz var’ tecrübe ediyor ve sizlere borç yükleniyorsa anında alakalı yere gidip itiraz edin.Gidecek vaziyette değilseniz 7 gündelik itiraz müddeti dolmadan iadeli taahhütlü bir posta ile yazacağınız bir arzuhal ile itirazınızı yapın.

Dilekçeniz iki suret olsun, bir tanesini gönderdiğinizi belgeleyen iadeli taahhütlünün kağıdıyla birlikte saklayın.Eğer itiraz etmezseniz.. İtiraz süreniz dolduğu amaçlı evinize icra geliyor, malınız kaldırılıyor.Çevre ve Tüketici Haklarını Savunma Derneği, bu konuyla alakalı yurttaşa destek ediyor.Eğer başınıza bu gibi bir birşey gelirse [email protected] adresinden danışabilir ya da 0 535 475 70 06 numaralı telefondan mesai saatleri içerisinde bedava destek alabilirsiniz.Ne harika söylemiş; Düşündüğünü anında yap, yoksa hüküm sunmak zorunda kalırsın.

Yorum Yapın