DRAMATİZE ETMİYOR

05 Haziran 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

DRAMATİZE ETMİYOR

Avşar yeri geliyor, kendisiyle dalga geçerek konuşuyor. Ama seyirciyi acıtmak, filmin içerisine çekmek amaçlı öyle dramlar anlatmıyor, ‘Ben işte bu şekilde başardım’ları gözümüze sokmuyor. Son derece oldukça başarılı kurgusunun da tesiriyle, bir biyografik film izlediğinizi unutup Avşar’ın adeta karşınıza oturup sizlere birşeyler anlattığı hissine kapılıyorsunuz. Filmde neler mi var? Avşar’ın anlattığı şekliyle ondan dinleyin:
“Güzellik yarışmasında o civarı harika kızın içinde ben ne türlü birinci seçildim; onların bacak boyu kadardım.””Moskova Film Festivali’nden bana verilen hediyeyi almaya gitmedim ama Robert de Niro’nun jüride meydana geldiğini bilsem koşarak giderdim.””Az mal, az birey bana uygun.””Tişörtlerim siyah-beyaz, bu Beşiktaş’a meydana gelen sevgimden geliyor.””17 senedir Hülya Cup, çocuklara burs veriyor.””Sahne kıyafetlerimi hanede

bulundurmam.””Ev, benim amaçlı kendime süre ayırdığım yerdir.””Zehra küçükken ‘Anne, babam bir sürü mu uydurma söylüyor, burnu Pinokyo benzeri’ derdi, bir sürü gülerdik. Taş her süre bir sürü harika bir baba oluyor.”
“Aldatıldım ama içimde hallettim her şeyi. Neticede ne oldu? Hiçbir şeyin mühim olmadığını gördük. Bana bir şey oluyor mu; hayır.””Taş’yla boşandıktan ardından haneme adam olarak yalnızca yeniden Taş girdi. O kapı, Taş’ya her süre açıktır.””Helin’in kızım meydana geldiği söyleniyor; maalesef, değil.”Avşar, ‘Selfi’nin nihayetinde minik dostlarına da teşekkür ediyor.Filmdeki ‘Mutlu olmak ibadettir’ şarkısı da harika olmuş. Kısacası ‘Selfi’; izlenmeyi doğruluk eden, hakikat duyguların, başarının, aile sevgisinin ve özverinin filmi. Gişe beklentisiyle çekilmedi ama iyi ki de çekildi.

Yorum Yapın