Ersun Yanal ve Aykut Kocaman

18 Eylül 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Ersun Yanal ve Aykut Kocaman

Önce şu hali onay etmek gerekir: Fenerbahçe taraftarı takımının savunmacı ya da kontrollü bir futbol oynamasını istemez. Onun görmeyi aradığı birşey takımının hücum etmesi, rakip üstünde stress kurmasıdır.Bu yaklaşımın natürel sonucunda bol gol izlemek arzu eder. Takımının karşılaşmayı 1-0 kazanması Fenerbahçe seyircisinin ağzında buruk bir tat bırakır.
1-0 mahaline, sözgelimi 3-2’yi seçim eder.Aykut Büyük, Fenerbahçelilerin bir sürü sevdiği, bir sürü ölçüt verdiği bir simaydı.Ancak oynattığı kontrollü futbol taraftarı tatmin etmiyordu. Beşiktaş, Galatasaray benzeri Türkiye’nin öbür büyükleri ve Avrupa takımları hariç, 1-0 ya da 2-1 galibiyetle biten maçlardan sevinçli olmuyorlardı.

Aslında bu söylenenler yenilgiler amaçlı de geçerlidir: “Yenileceksek, 1-0 değil, 3-2 ya da 4-3 benzeri bol gollü karşılaşmalardan ardından yenilelim” diye düşünür Fenerbahçe taraftarı.Niye? Zira büyük takım varlığı göstermiş, 4 yumruk yemiş ama üç adet de atmıştır.Çoğunluğun hissi böyledir. Diğer çeşitli düşünenler de var tabiki.) Bu açıdan agresif bir futbol oynatmaktan hoşlanan Ersun Yanal, Fenerbahçe’ye Aykut Hoca’dan ek olarak uyumlu bir isim.
Sivasspor mücadeleninde işte bunu gördük.Oyuncuların solukları 90 dakikaya artık yetmese de… Ersun Hoca, koşan ve pres yapan kimi kurmakta olduğunun sinyallerini verdi.

Yorum Yapın