Eşkıyanın gece ne yapacağı belli olmaz ki

05 Mart 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Eşkıyanın gece ne yapacağı belli olmaz ki

Düşünceye karşın merminin, söze karşın bombanın, yazıya karşın yumruğun kullanılmasının yadırganmadığı bir politik coğrafyadayız… Ülkemiz Cumhuriyeti çoğulcu ve özgürlükçü demokrasiyi bir dünya tarzı olarak benimseyerek, bu coğrafyadan kaderini ayırmayı seçti. Şayet yeniden de yakın tarihimizde Abdi İpekçiler, Çetin Emeçler var.
Hürriyet’in bir köşe yazarına yapılmış olan saldırı, dilerim hepimize bu gerçekleri hatırlatır. Şiddeti ve terörü demokrasinin yasal araçları olarak görenler, kalemlerinin namlusuna kurşun sürer benzeri kelimeleri sürenler, teröriste “Terörist” diyemeyenler, bir defa ek olarak tahmin etmek gereğini hissederler.

Siyaseti etkin olarak icra edenlerin de, politikasi basın mensubu olarak yorumlayanların da, üsluplarına çeki rejim vermeleri amaçlı bir uyarıdır bu… Bir dönemde rahmetli İsmet İnönü’nün dediği benzeri “Eşkıyanın gece ne yapacağı belli olmaz” bu coğrafyada… Bakarsınız bir erken bir basın grubunun patronuna kurşun yağdırılır ya da bir gece bir köşe yazarına kaba güç uygulanır. Ek Olarak da ötesi demokratik sistemin nimetinden yararlanıp TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI’ye giren bir politik partinin sözcüleri, pkk’lı eylemlerinin yakınında durmayı ve vatandaşları yol eylemlerine çağırmayı bir erdem olarak da sunabilirler…

Yorum Yapın