Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne güvenmediler

11 Şubat 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne güvenmediler

Kupa karşılaşmayı öncesi İzmir’i talep etmeyen Beşiktaş ve Fener’in başkanları, en kocaman ne sebeple olarak da stadyum kirasının yüksekliği ve kaçak seyircinin çokluğunu göstermişti.İzmir kararı kesinle-şince Federasyon ile anlaşıp, bizzat statlarında memur 125’er özel güvenlikçiyi İzmir’e taşıdılar. İki birlik kaçak izleyici girmemesi amaçlı stadyumun sorumlusu İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden, bizzat tribünleriyle irtibatlı meydana gelen bütün kapıların anahtarlarını talep ettiler.Bu da yetmedi… Yedek anahtar olabilmektedir düşüncesiyle kilitleri değiştirdiler.Yani Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne, “Size güvenmiyoruz. Kaçak seyirciyi yabancı kanallardan sokabilirsiniz” iletisi verdiler.Konumuza dönelim.150 özel güvenlikçi de Futbol Federasyonu kiraladı.Hatta İzmir’den değil, İstanbul’dan bir firmadan…O şirket da, iddiaya göre ne civarı pahalı olmayan erkek varsa stada doldurmuş…(Bunun örneği basın tribününde vardı)

Aslında özel güvenlik sistemi, polisin yükünü hafifletmek, müessese ve bireylerin bizzat genelinde tedbir almasını sağlamak tarafından önemli.Şimdi şunu soralım.Özel güvenliğin sokaktaki birey karşısında yetkisel bağlamda ayrıcalığı nedir?Düşünün… Caydırıcılık mı? Tartışılır.
Ya stadyum atmosferinde, tansiyonun bir sürü yükseldiği bir ortamda, bazen polisi dahi zorlayan şahıslarla ne türlü başa çıkacaklar?”Beyefendi uslu olun” demekten yabancı yetkisi olmayan özel güvenlikçiler, statlarda güvenliği ne türlü temin edecek, heyecan ediyorum.

Yorum Yapın