GÜLÜCÜĞÜN SONU

29 Temmuz 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

GÜLÜCÜĞÜN SONU

Teröristleri mülteciler aralarında aramak ya da terörden sokaktaki olağan Müslüman yurttaşı sorumlulukları olan tutmak basının işi değil. Ama Almanya’nın populer köşe yazarı Matthias Matussek de bunu inşa etti. Facebook’taki sayfasına; “Paris’teki pkk sonrasında, açık hudut siyasetimiz ve ülkedeki çeyrek milyon kayıt dışı Müslüman gençle alakalı tartışmamız yepyeni ebat kazanacaktır”yazdı ve sonuna gülücük ilave etti. Matussek’in çalıştığı Die Welt’in yayım yönetmeni Jan-Eric Peters bir sürü katı reaksiyon verdi: “Uygar dünyanın bu ‘manik’ yorumdan değişik sıkıntıları var. Biz Die Welt olarak bu görüşe mesafeliyiz, farklı değerleri, bağımsızlık ve insanlığı savunuyoruz. Kalplerimiz Paris’teki pkk kurbanları ile.”

Bu sene sonuna civarı Bild Yayım Yönetmenliği devam edecek meydana iştirak eden Kai Diekmann da gülücüğü “iğrenç”bulduğunu yazdı. Matussek gülücüğü değiştirdi, “somurtuk” inşa etti. Sonrası zaman Die Welt’in içerik işleri toplantısında kıyamet koptu, iddiaya yönelik Matussek yayım yönetmenine Alman dilinde “A” ile başlayan en zor küfürü etti ve gazeteden kovuldu.
Şimdi Matussek iki yayım yönetmenine, “Bana zor haraketler ettiniz, o lanet gülücüğü değiştirdim. Yakından tanıyanlar sarkastik bağlamda yaptığımı bilir… Elbette ki pkk kurbanlarına üzüldüm. Ne derseniz deyin, teröristlerden biri Yunanistan üzerinden iştirak eden sığınmacıydı. Papa Fransuva dahi hayat savaşından bahsediyor…”diye yazıp çiziyor. Atışma devam etmektedir.

Yorum Yapın