Haiti sallandı, aklımıza geldi

10 Şubat 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Haiti sallandı, aklımıza geldi

Dünyanın neresinde bir zelzele olsa, anında o akşamında televizyonlarda, sonrası zaman de gazetelerde nedense daima İstanbul ele alınır.Uzmanlar çıkar konuşur. İki-üç zaman gündem oluşur.Sonra bir dahaki yıkıma civarı sümen altı edilir.Haiti depremi sonrasında da bu şekilde oldu.Malum, Ülkemiz zelzele kuşağında…
Anadolu toprakları üstünde yıkıcı birden fazla sarsıntılar olmuş bu vakte civarı.Yakın tarihimizde Marmara var. Binlerce kişiyi kaybettik.Ege’ye baktığımızda… Vaziyet hem bir sıkı, hem bir iyi olmayan…Verilere yönelik Ege’de son asırda, yüzleri geçtiğimiz sayıda yurttaşımızın hayatını yitirdiği bir felaket yaşanmadı.En kocaman facia, Afyon Dinar’da yaşandı. 1995’teki 6.1’lik depremde, 94 canımız gitti.O acının dışarısında son asırda Ege kocaman bir felaket görmedi.

Neden “durum iyi” dedim.. Zira Ege beşik kadar…Sürekli sarsıntılar görünüyor. Bu da gerilimin artmasını önlüyor, boşalmasını sağlıyor. Böylelikle daha kocaman bir depremin gelmesi önleniyor.Bunu profesyoneller söylüyor.Iyi Olmayan… Bir Çok Kez sarsıntı insanı korkutuyor. Hele hele zelzele korkusunu daha çok hissedenler amaçlı bu sarsıntılar bir azap.Şimdi sizlere asıl aktarmak istediğim konuya geleyim.İşine güvendiğim, dürüstlüğüyle bilinen müteahhit dostum Erol Berber açıkladı. Asıl tehlikenin ne meydana geldiğini siz de anlayacaksınız.

Yorum Yapın