HDP bu çizgide giderse “Kürtlerin partisi” de olamaz

08 Mart 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

HDP bu çizgide giderse “Kürtlerin partisi” de olamaz

Kürt seçmenlerin bir kısmını politikada temsil eden HDP’nin çözüm üretmesi gerekli olan öncelikli problemi “Bütün Ülkemiz’nin Partisi” olmak veya “Barajı geçmek” değildir. Zira “Bütün Ülkemiz’nin partisi” olmak hedefiyle yola çıkıp, “anti-Tayyipizm”e takılmış bir avuç “Beyaz Türk’ün partisi” veya “Gülen Örgütü’nün sözcüsü” olmak benzeri bir vaziyetle karşın karşıyalar.
Bu acınacak vaziyetin sebepleri aralarında “Oy toplamak” da olabilir… Şayet asıl ne sebeple enbaşta Selahattin Demirtaş olmak üzere HDP’yi yönetmen çekirdek kadronun Abdullah Öcalan’ın yaşadıklarından hiç ders almamış olmaları ve Öcalan’ın politik bilincinden kırıntı ölçüsünde dahi istifade etmek gereğini duymamalarıdır.
Abdülkadir Selvi’nin geçen gün Yepyeni Şafak’taki köşesinde yazdıklarını, HDP’yi yönetmen çekirdek kadro şuurla değerlendirip özümleseler, karşın karşıya yer aldıkları çıkmazdan belki kurtulmayı denerler.Selvi bu partinin eş

başkanlarının izah ettiği tercih deklarasyonu etkinliğine ilişkili olarak gözlemlerini aktarırken sözgelimi şunları yazmıştı:
“sağlamak…Vaatleri birbiri ardına sıralayınca, necip Türk medyası suali yapıştırdı. “Kaynağı nereden bulacaksınız?” O an Selahattin Demirtaş’ın yüzüne baktım. Pası almıştı. “Kaynak, sarayın kapatılması” diye konuştu. Böylelikle popülizmin dibine vurmuş oluyor. Benim Düşünceme Göre ek olarak kestirmeden gidip, “Kaynak, Kandil’i kapatmak” söylese hem bir memlekete kocaman bir hizmet edecek, hem bir de yapabileceklerini vaat etmiş olacaktı.

Yorum Yapın