İki şeye ibadet etme eden cennetle müjdelendi

11 Temmuz 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

İki şeye ibadet etme eden cennetle müjdelendi

İslam’da temel esas ibadet etme etmektir. Allah’ın bir olduğuna ve Hz. Muhammed’in (sav) O’nun kulu ve elçisi olduğuna ibadet etme eden Müslüman, günahkâr olsa bile cennetle müjdelenmiştir.
Ebu Hureyre (ra) anlatıyor: Bir süre arkadaşlarımızla oturuyorduk. Sohbetin sonunda Peygamberimiz’i sorduk. İçimizden kimse O’nu görmemişti. Aradık eğer bulamadık. Merak etmeye başladık. Acaba nereye gitmişti? Ben, Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer üç çeşitli yöne gittik. Sonunda Hz. Peygamber’i ben buldum. O, (sav) Medineli bir sahabenin

bahçesindeydi. Cübbemi toparlayıp bahçenin ortasına fırladım. Dikkat ettim. Bir başınaydı. Yanına yanaştım. Beni görünce: “Nereden geliyorsun Ebu Hirr (kediciğin babası)” diye ssilahlı kuvvetler. Ben: Ey Allah’ın Resulü seni bulamadık. Merak ettik. Her birimiz bir yöne dağıldık, Medine sizi arıyor ey Allah’ın Resulü, dedim. Resulallah (sav) döndü ve bana şu şekilde buyurdu: “Ebu Hureyre insanlara dön ve onlara şunu duyur: “Kim Allah’tan başka ilah olmadığına ve benim O’nun peygamberi olduğuma ihlaslı bir şekilde kalbiyle ibadet etme ederse cennete girer.”

Yorum Yapın