İzmir trafiği amaçlı bu defa 234 sayfalık kitap yazdı

01 Şubat 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

İzmir trafiği amaçlı bu defa 234 sayfalık kitap yazdı

Trafik sistemini, birey, otomobil ve etraf oluşturur. Birinde aksama olursa orada trafik sorunu vardır demektir..İstanbul civarı olmasa da, İzmir’in bir takım bölgelerinde belli saatler, günler, kutlamalar esnasında trafik işkence haline gelebiliyor..Bu sorunu aşmak enbaşta güven müdürlüğü ve belediyenin gayretleri, çalışmalarıyla olur.
Eğer ikisi koordineli çalışır, trafiğin öbür unsuru meydana gelen birey, yaya ya da şoför olarak kurallara uyarsa sorun kalmaz. Tamamıyla bitmese dahi azalır..Eziyet olmaz..İzmir Güven Müdürü Celal Uzunkaya, istihbarat orijinli de olsa 2007-2010 seneleri içinde Güven Evrensel Müdür Yardımcısı olarak Trafik Hizmetleri Ev Başkanlığı görevinde bulundu.Trafiğe özel ehemmiyet gösteren Uzunkaya, İzmir’e atandıktan sonra da bu alakası neticesi, yollarda

uzmanlaşmış bir zabıta şefi meydana gelen Süleyman Kutay’ı Trafikten Sorumlulukları Olan Güven Müdürlüğü’ne getirdi.
Kutay, İzmir’de trafik probleminin kangren olmaması amaçlı çalışmalara başladı. İncelemelerin ardından nerelerde, ne benzeri sıkıntılar meydana geldiğini, ne sebeple kaynaklandığını saptama etti.Sonrasında da geçtiğimiz yıl 150 sayfalık “İzmir Trafik Yönetimi”kitabını kalem aldı.Kitap o civarı detaylı ki, meydana gelen sıkıntılar cadde cadde, alan meydan fotoğraflanıp yazılmış.Çözümünün ne olacağı da sıralanmış.. Müesseselere tavsiyelerde bulunulmuş..

Yorum Yapın