Kadınlar yumurtlarken ırkçı oluyor-muş

10 Ağustos 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Kadınlar yumurtlarken ırkçı oluyor-muş

Modern bilim kadınlara müthiş bir kumpas kurmuş vaziyette. Anlı şanlı üniversiteler şu şekilde araştırmalar yayınlıyor: Bayanlar çalışmak mahaline zengin koca arıyor. İşte yükselmek amaçlı maçoluğu bırakın, kadınsı olun. Yalnızca güzeller zekidir… Ne bu? Ayak altından çekilin iletisi mı? Bir adet daha: Bayanlar yumurtlama çağında, çeşitli ırktan erkeklerin tecavüzüne uğrayacaklarını düşünüyormuş. “Kadınlar paranoyaktır”demek istiyorlar galiba…
Kumpas dediysek yalnızca erkeklerin marifeti değil. Dişi işbirlikçileri de var. Burada özgü ‘dişi’ diyorum. Berbat kadın tesiri yapsın diye.
En cinsiyetçi, ayrımcı denetim neticeleri da London School of Economics’ten çıkıyor. Ve şunlar, adeta yerçekimi yasası civarı kesinmiş benzeri gazetelerde bulunuyor.

Kadınların iş yaşamında ne sebeple olması gerektiği kadar temsil edilmediğine ilişkili olarak denetim meselâ. Kapı benzeri kadın imzası taşıyor: Catherine Hakim. London School of Economics’te sosyolog. Diyor ki;
“Kadınlara işyerinde vesile eşitliği amaçlı koruma amaçlı kollayıcı kanun sunmaya sebep yok. İş dünyasında olması gerektiği kadar kadın olmaması, tamamıyla bizzat tercihleri. Kariyer mahaline zengin koca bulup aile kurmak, genç doğurmak istiyorlar…”
İnsan bizzat cinsine fakat bu civarı hainlik edebilir. İngiliz Hükümeti, kadın-erkek eşitliğini teşvik siyaseti uyguluyor, “Şirket idare kurullarına yüzde 40 kadın kotası koyalım mı?”diye tartışıyor, London School of Economics’ten bir hanımefendi, “Bu politika, feminist safsatalarını basit meydan, manasız bir çabadır.

Yorum Yapın