Kur’an’dan ayet emisyon cehaleti

23 Haziran 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Kur’an’dan ayet emisyon cehaleti

Kitaplarını yaz-boza çevirenler; hızlarını alamamış olacaklar ki, hemen de Kur’an-ı Kerim’in sonucunu ne türlü bizzat akıbetimize çeviririz diye düşünmeye başladılar.Aydınlıkları şaibeli Fransız 300 yazar Yahudilerin aleyhine olduğuna inandıkları bir takım ayetleri Kur’an’dan çıkarmayı teklif etmişler. Biz de onay edince, iş oluyor tamamlandı olacakmış galiba! Her tarafı cehalet, bayağılık ve utanmazlık kokan bu önerisi neresinden ele alalım! Neresine dokunsanız elinizde kalacak meydana gelen bu önerisi yapanlar acaba hayatlarında bir defa Kur’an’ı incelediler mi? Bir defa Hz. Peygamber’in (s.a.v.) bizzat benzeri düşünmeyenlere gösterdiği hoşgörüsü araştırdılar mı? Üstelik acaba bir defa Tevrat ya da İncil’i okudular mı? Bu kitaplarda geçtiğimiz katı ifadeleri tanımlamak

amaçlı hiç gayret harcadılar mı? Doğrusu heyecan ediyorum.Engizisyon kuranlar, hemen de kutsalı kirletmek amaçlı atılım yaparken tüm insanlığa zararlı olacak bir akımın tetikçisi olduklarını biliyorlar mı acaba!
Bu kağıt üzerinde aydınlara öncelikle Tevrat, Zebur ve İncil’in kaynağını sormak zorundayız. Teolojik bir polemik amaçlı değil şayet bu vatandaşları tanışmak amaçlı bu kural. Sizler kadim ve cedid ahitlerin Allah’tan geldiğine inanıyor musunuz? Yoksa bu kitapların inanç adamlarının bizzat yazdıkları olduğuna mı inanıyorsunuz? Şayet bu kitapların kaynağı sizce de Allah -Tanrıise kitaplardaki ayetleri çıkarmayı ne türlü teklif edersiniz? Başka Bir Deyişle siz bu işleri Allah’tan ek olarak mı sıkı biliyorsunuz?

Yorum Yapın