Kurum darbecilerden temizlensin ucu bana dokunmasın

01 Kasım 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Kurum darbecilerden temizlensin ucu bana dokunmasın

İstanbul Birinci Asker’da “Balyoz” kod isimli bir darbe tasarısının yapıldığı bir zaman öncesinde meydana çıktı.Taraf gazetesine mesajlan geniş belgelere yönelik, Org. Çetin Doğan ve şürekâsı 2003 en başında bu planı hazırlamıştı.Belgeleri Taraf’tan meydan savcılar harekete geçtiler. Bir Sürü sayıda çalışma süresini tamamlamış yani emekli ve muvazzaf asker tutuklandı, sorgulandı ve tutuklamalar başladı. Bunun üst kısmına askeriyede gerginlik çıktı. Genelkurmay Başkanlığı’nda, tüm orgeneral ve oramirallerin katıldığı bir toplantı yapıldı.O arada envai tür şayia, başkentimiz kulislerinde dolaşıyasker. Bunların en ilginci, emir kademesinin, hali ihtarname etmek

için, hep beraber istifa edeceği iddiasıydı.Bu gerginliğin nedeni neydi?Mesela Çetin Doğan’ın gözaltına alınmasına niçin bunun gibi bir reaksiyon gösteriliyordu? Onu bir sürü sevdiklerinden mi?
Bu tip olayların tabiki sevgiyle, vefayla, arkadaşlıkla pek bir ilişkisi yer almıyor. Öncesinde her komutan bizzat vaziyetini düşünüyor: “Acaba bu işin ucu döner dolaşır bana dokunur mu” diye geçiyor akıllarından.Eh, endişeli olmakta haksız da sayılmazlar. Sözgelişi Çetin Doğan, İstanbul’da planlar yaparken, Ankara’daki KKK Org. Aytaç Yalman’dı. Peki, Yalman’ın kurmay başkanı kimdi? Org. İlker Başbuğ!Dönemin Ulusal İstihbarat Örgütü Başkanı Şenkal Atasagun’un darbe planlarından haberi vardı, üstelik bunu bir takım gazetecilere dahi söylemişti.

Yorum Yapın