MESELE ZİRVEDE OLMAK DEĞİL

12 Temmuz 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

MESELE ZİRVEDE OLMAK DEĞİL

Oynadığı reklamlarda memleketinin simidini özlüyor, benzincisinin kokusu burnunda tütüyor. Halbuki Arda hemen hemen her mücadelenin devre aralarında uçağa atlayıp Türkiye’ye geliyor. Her uzatılan mikrofona beyanat veriyor. Kâh Galatasaray’a sportif direktör oldu, kâh federasyon başkanı…
“Yarın diğer zaman Barcelona’dan ayrılsam kariyerimin en üst düzeyinde bırakmış olacağım. Başardım başka bir deyişle. Çoğalış kimseye bir birşey ispatlamak zorunda değilim”diyor Futbolcu Arda Turan.
Bence en kocaman hatayı da burada inşa ediyor…
Her birşey ek olarak yeni başlıyor Arda…
Mesele bin bir zorlukla milim milim iterek dağın ucuna getirdiğin o dev kayayı doruğa oturtmak değil zira… Tüm o gayret, çaba, uğraşı, fedakârlık mühim meydana gelen… Ne de olsa ‘zirvetabir’ dersen o lanet mümkün taş gerisin

geriye aşağıya yuvarlanır ve tüm sokak süresince seni alkışlayıp, şakşakçılık yapanlar “O çöpe ihtiyacımız yok”diye seninle dalga geçip, dağın eteğinde dans ederler!
Çok değil bir sene öncesinde Atletico Madrid’deyken, 300 adamıyla koca bir Pers Ordusu’nu durduran Kral Leonidas’a benzetilen Arda, bugünlerde Sisifos’la beraber o dev kayayı yine doruğa ortaya çıkarmak için her şeye sıfırdan başlamak zorunda.
Bunu inşa etmek için de öncesinde içerisinde bulunan Bayrampaşa’yı bir kenara bırakıp acilen ‘Barcelona Mahallesi’ne taşınması gerekmektedir.

Yorum Yapın