Nice senelere Tom

14 Temmuz 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Nice senelere Tom

KAMPUSTA ‘Altıgen’ kafeyle ‘alakart’ kantin aralarında amaçsızca gidip geldiğimiz günlerden birinde Resul, Sony walkmen’ine bir kaset koyup, “Şunu bir dinlesene”diyerek kulaklığı kulağıma taktı.
Kafamıza düşen her yağmur damlasını sırılsıklam eden, fısıldamayla böğürme aralarında bir ses kulaklarımdan içeriye aktı… Ses yağmura o civarı yakışıyordu ki ek olarak önce notadan bu yana büyülenmiş benzeri hiç kıpırdamadan öylece kalakaldığımı anımsıyorum. Ses kulaklarımdan kalbime gerçek süzülürken sesin sahibi, “…bir defa tek başına kaldın mı hayat kalınlaştıkça büyür…”diye fısıldıyordu.
O zamanlar hayat minik ben büyüktüm…
Ve tanıştığımız o zaman “… bir defa tek başına kaldın mı hayat kalınlaştıkça büyür…”diyen o erkek bu sabah benim olduğum yaştaydı.
Aradan 24 yıl geçmiş…
Dün onun, Tom Waits’in doğum günüydü!
Şimdi ben onun yaşındayım ve geçtiğimiz bu 24 yıl arasında bizzat kendime sık sık söylediğim benzeri yeniden o haklıymış diyorum içimden.

ugün ben küçüğüm ve hayat kocaman…
TOM Waits, Ahmet Taş’yı tanır mıydı? Sanmıyorum… Ahmet Taş hiç Tom Waits dinlemiş miydi? Onu da sanmıyorum… Adele’in Tom Waits’e hayranlık duyduğunu biliyorum ama Ahmet Taş’yı duyduğundan güvenilir değilim…
Ama işte bu sabah oturup bu üç sanatçının ismini benzer tümce arasında kullanabiliyorum.
Adele’in 4 yıl aradan ek olarak sonra çıkardığı ’25’ isimli albümü bugünlerde rekor üzerine rekor kırıyor. Dünyanın 4 bir yakınında her biri onu konuşuyor.
Ancak ‘yanık yanık’ söylediği şarkılarıyla kişilerin gönül telini titreten Adele Hanım’ın başı ‘çalınmış’ ezgi iddialarıyla dertte.

Yorum Yapın