PORTAKAL KOKAN SOKAKLAR

04 Ocak 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

PORTAKAL KOKAN SOKAKLAR

Alacakaranlıkta eskiyen Mersin’e giriyor gibiyiz. Turunçgillerle bezeli caddelere taşmış ahali gece keyfine geçmiş. Restorana intikalimiz 22.30. Eyvahlanıyorum. Aç kaldık. Ancak o da ne. İçerisi tıka basa. Düzayak 500 metrekare bir mekân… Diz dize, dekoratif, içten, güleç ve yakın vatandaşlar. Bu Akdeniz garip bir zamk. Ek Olarak öncesinde geldim, hissintabir. Beyrut mezelerine yaratıcı dokunuşlardan mürekkep bir mutfak. Vasat yerel şaraplar. Yiyecek, muhabbet bitiyor.
Saat 24.30, yola düşülüyor. Amaç ”Port Said Bar”. Büyük bir Havra’nın önündeki meydancığa taşmış masalar, çocuk kızlar.Rehberime soruyorum: “Bar Refaeli de burada mı?”Omuzlarını silkeliyor. Haklı. Buradakiler ek olarak

güzeller. Söz olsun diye değil. Hakikaten. Baştan itiraf etabir. Lunapark’a düşmüş bayram çocuğu gibiyim. El Doğruluk büyüklerimiz işi bilmedeler. diasporayı geçiniz, bu kadarı dahi kimyamı bozdu… Rehberimiz beni bir ek olarak masamıza çekiyor.
Bu civarı harika kız. Hatta bir aradalar! Hemen Yan masaya, onların arasına oturmuşum! Bilmem, anlatabildim mi?Sabahın köründe yola koyuluyoruz. Kapkara minibüs, camlar, deriler siyah. Siyahlar giyinmiş şoförün omuz açıklığı “XXL”. “Bu zat hakikaten şoför mü”diye soracak oluyorum.

Yorum Yapın