SOKAKTA GÖRSEN TANIR MISIN

11 Ağustos 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

SOKAKTA GÖRSEN TANIR MISIN

Ancak kangal gücüne tapınan manyakların eline geçtiklerinde cehennem zebanisi kesilebilirler. Tam da kavga et sapıklarının aradığı benzeri, “dünyanın en berbat köpeği” olup çıkarlar. Öyle ki, pitbull’ların esamisi bile okunmaz.
Almanya’daki kangal antipatisi, bizde pitbull’lara karşın dağılan histerinin karbon kopyası. Bir tür ırk ayrımcılığı. Bizdeki histeri yalnızca pitbull’lara yönelse yeniden sıkı. Hangi köpeğin, hangi tür meydana geldiğini bilmediği amaçlı, ağzı şu şekilde kuvvetlice gözüken her hayvandan pitbull diye kaçan insanlarla dolu sokaklar. Hemen toplatma kararı çıktı ya, kim nereden anlayacak hangisi pitbull’dur? Japanese tosa, dogo Argentino, fila Brasileiro da nedir, alim var mı? Sokakta görseniz tanır mısınız?

İster pitbull, bull terrier ya da stratfordshire terrier olsun, bu köpeklerin analarından agresif doğmadığını, kırbaçla, açlıkla canavara çevrildiğini, esasında onların kuvvet mağduru meydana geldiğini biliyor muyuz, bilmiyor muyuz?
Çevre Bakanı Veysel Eroğlu diyor ki; “Bu köpekler son derece saldırgandır. İnsanları parçalarlar. Üstelik mafya tipli kişilerin bu köpeklerle insanlardan ücret sızdırdığını duyuyoruz.” Adeta köpekler bizzat iradeleriyle mafya işbirlikçisi oluyor, hırsızın hiç kabahati yok. Köpek toplamak pratik, peki ya mafya bozuntularını toplamak?
Petshop’ların önünden geçerken vitrine bakamıyorum. Mama, tasma almak amaçlı adımımı atmıyorum. Hadi o küçük yavruların camekândaki çilesini görmezden geldik diyelim.

Yorum Yapın