Sporda kadın sesinden korkanlar

08 Ağustos 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Sporda kadın sesinden korkanlar

Ümit Özat haklı, bayanlar futboldan anlamaz. Bakın ben de kadınım ve alenen bilmesem, Ümit Özat’ın eskiyen bir futbolcu meydana geldiğini asla anlamazdım. HABERTÜRK stüdyosunu terk ettikten ardından bulunduğu öbür kanal koltuğunda baktım, cüsse ve dil itibarıyla sporcuya benzetemedim.
Simge Fıstıkoğlu’na ve tüm kadınlara ettiği onca zor laftan ardından daha çok seyretmeye dayanamadığım amaçlı geçtim kanalı. Ardından okuduk. “Herkes haddini bilecek. ‘Ha ha ha ben de erkekler civarı futboldan anlarım’ ukalalığını onay edemiyorum”diye aynı ritimde devam etmiş gereksiz atışlara. Simge’ye hakaretleri yetmemiş, taklidini inşa ederek alay da etmiş.

“Yanlış anlaşıldım”dedikten ardından benzer teraneyi sürdürmesi absürd. Kavgadan reytingle sebeplenmeye kalkışmak da etikle birçok bağdaşmıyor. Tek taraflı meydana geldiği amaçlı. Geçtiğimiz Londra Olimpiyatları’nda bizim vakayı hafiften andıran bir durum yaşandı. Hafiften diyorum zira hakaretin kahramanı Özat civarı ısrarcı çıkmadı. Ve basın dövüşün kaymağını yeme derdine düşmediği amaçlı sorun fazla uzamadan kapandı. Yıllarca BBC’de, ardından ITV’de spor yazılımları sunan populer yorumcu Des Lynam, Daily Telegraph Gazetesi’ndeki köşesinde şu şekilde bir tümce kurdu: “BBC’nin olimpiyattaki kadın sunucuları bir sürü sıkı iş çıkardı. Fakat kanımca kadın sesi birçok cazip değil ve ara ara asap bozucu da olabiliyor.”

Yorum Yapın