Tire’nin ‘Beyaz Gölge’si

31 Ocak 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Tire’nin ‘Beyaz Gölge’si

Tirespor, 3. Lig’de en yakın rakibine 4 nokta farkla önderlik koltuğunda.. Bu köşeden mücadeleyle alakalı yorum yapacak değilim. Yalnızca yaşadıklarımı, gördüklerimi aktarmak niyetintabir..Tire seyahatine sevgili spor adamı Fatih Tanfer ve spor yazarı Yazı Gökalp’in davetleriyle gittim. İki arkadaş ve ağabeyi kırmak olmazdı.İlk izlenimim Tire, sporla yatıp sporla kalkan bir il haline gelmiş…
Maçta da gördüm ki 4 Eylül Stadyumu tam bir eğlence sahası.. Çocukları, üstelik bebekleriyle iştirak eden anne adaylarımız.. Gençler, ihtiyarlar, esnaf ve işadamları.. Her Biri orada, takımlarına dayanak veriyor. Süper bir manzara..Tire’nin ne türlü bu şekilde bir spor şehiri haline geldiğini araştırınca karşıma bir ad çıktı. Belediye Başkanı Tayfur Çiçek..

İlçesine futbol kulübünün yanında, basketbol, voleybol takımları kuran, gençleri sahalara, salonlara çeken, terbiyeli bir izleyici kitlesi yaratan bir ad Tayfur Çiçek…En ehemmiyetlisi de ne biliyor musunuz. Megakent Belediyesi’nin 28 milyon liralık desteğiyle kazasına 14 bin izleyici kapasiteli, UEFA standartlarında bir stadyum yaptırıyor.İnşaat o civarı çabuk ilerliyor ki Tire Arena’nın prodüktör firması Barantaş’nın sahibi Yazı Taş, “Bir sorun yok. Sene sonuna yetiştiririz”diyor.

Yorum Yapın