Ülkemiz’de aileler çocuklarına motosiklet kullanma desturu vermiyor

10 Haziran 2018 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

Ülkemiz’de aileler çocuklarına motosiklet kullanma desturu vermiyor

İster Scooter kullanın, arzu eder Chopper; sonucu olarak her motosiklet tutkunu benzeri benzer hissiyatları yaşarsınız. Tarifsiz bir aşktır motosiklet; özgürlüğün ta kendisidir, rüzgarı doyasıya hissetmektir, kafa tutmaktır bütün dünyaya. Yollarda haneye 15 dakikada gidebilmektir, elinde kaskla havalı havalı gezmektir, cool’luğuna cool’luk katmaktır. Dahası say say bitmez… Emniyetli sürüldüğü, öğrenim alındığı, tam savunma ekipmanıyla binildiği müddetçe sizlere sadık bir yol arkadaşıdır motosiklet.
Ülkemiz’de sıhhatli bir motosiklet kültürü oluşturma hedefiyle yola çıkan Honda, Roma’da tasarlanan yepyeni modeli XADV’nin

önce test sürüşünü Bodrum’da gerçekleştirdi. Bu sürüş esnasında saydığım bütün bu hissiyatları bir ek olarak anımsadım. Bodrum sokaklarında istenen performansı ve bağımsızlık hissini verici X-ADV, fazlasıyla saygıyı doğruluk ediyor.
Motosiklet tüketimi Ülkemiz’de gittikçe yaygınlaşsa da yapılan araştırmalarda; aile baskısından ötürü motosiklet kullanmayan birey oranının yüzde 47 meydana geldiği meydana çıkmış. Honda Ülkemiz Başkanı Takuya Tsumura bu konu hakkında, “Motosiklet kullanmaya başlayacak bireylerin zihnindeki en kocaman engel; Otomobilin riskli olarak idrak etmesi. Halbuki ki motosiklet riskli bir erişim aracı değil, tam aksi zeki bir erişim aracı seçimidir.”

Yorum Yapın