YENİ ORTAKLIKLAR

02 Ağustos 2017 | Kategori: blog

          Nickiniz:   

Varsa Şifreniz: 

                  

YENİ ORTAKLIKLAR

Yeni trendle beraber dizayn ve konfeksiyonda yepyeni markalar çıkıyor, ortaklıklar kuruluyor. Sözgelimi online alışverişin önde iştirak eden isimlerinden Net-a-Porter.com, Net-a-Sporter markasını çıkardı. Kanadalı milyarder moda kralı Lawrence Stroll’un karısı Claire-Anne Stroll da “Callens” markasıyla spor giyiminde lüksü uçuruyor. Kaşmir, deri ve ibirçok, eşofman, tayt ve sweatshirt’lere entegre oluyor.
Nike, “NikeLab” konsepti altında, Sambacı tasarımcı Pedro Lourenço ile çalışıyor. Büyüyen Japon markası Saca’nin kreatif direktörü Chitose Abe ile işbirliği de yöntemde.

Adidas bilinen 10 sene civarı öncesinde Stella McCartney’le dizayn çıkışı yapmıştı. Markanın yepyeni numarası Japon Kolor’un tasarımcısı Junichi Abe. Topshop da Beyonce ile beraber spor ve fitness koleksiyonu hazırlıyor. Alexander Wang’ın H&M amaçlı tasarladığı koleksiyona rakip olarak… Amerikalı tasarımcı Wang’ın koleksiyonu geçtiğimiz güzde çıktı ve tuttu. “Tamamen egzersiz kıyafetleriyle yaşıyorum çoğalış. Sokakta, her yerde görüyorsunuz, bir tür üniforma oluyor diyor”New York Times’a. Hiçbir Zaman spor yapmadığını da itiraf etmekte. Il şıklığını temsil eden Tory Burch dahi bu alana geçeceğini söylüyor. Elbette ki amaç kitle asal olarak bayanlar ama, athleisure kıyısından köşesinden erkeklere de bulaşıyor. Bildik spor markalarından bahsetmiyorum.

Yorum Yapın